Przejdź do treści

Hydroizolacje budowlane

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej pionowej części budynku, uporządkowanie instalacji odwodnienia posesji. Dzisiaj oferta produktowa Emulbit należy do najszerszych na rynku nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Po wyschnięciu hydroizolacji, przed wykonaniem jastrychu układa się dwie warstwy folii polietylenowej.

Remont izolacji przeciwwilgociowej pionowej i poziomej, wymiana schodów do piwnicy, wykonanie podpór werandy. Dużą zaletą jest forma natryskowa, która pozwala na łatwe pokrycie miejsc gorzej dostępnych oraz połączenie z innymi powierzchniami np. impregnaty od betonu

W miejscach pracy – należy kontrolować (mierzyć) stężenie radonu, a jeśli wartość odniesienia zostanie przekroczona, należy podjąć działania mające na celu ich zmniejszenie. Hydroizolację można również wykonać wówczas, gdy planowane jest ogrzewanie podłogowe. Wszystkie preparaty hydroizolacyjne podlegają szczególnym wymaganiom dotyczącym skuteczności izolacji przeciwwodnej. Oprócz przyczepności i mrozoodporności na specjalnych stanowiskach bada się również podatność na odkształcenia rozciągające oraz obciążenia dynamiczne.

Aby skontaktować się z nami zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Do wyełnienia forumarza niezbędne są dane osobowe (imię, nazwisko, dane adresowe, numery telefonów, adres e-mail), temat wiadomości oraz jej treść, a także informacja dot. Wykorzystujemy dane celem odpowiedzi na zadane zapytania (art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia o ochronie danych). Ponadto jesteśmy zobowiązani do prowadzenia dokumentacji zgodnie z przepisami handlowymi i podatkowymi (art. 6 ust. 1 lit. c rozporządzenia o ochronie danych).

Oczyszczoną i wyrównaną powierzchnię należy zagruntować systemowym produktem – polecany jest tu preparat. Nakłada się go tylko na suche i czyste podłoże przy pomocy wałka lub pędzla na całą powierzchnię. W zależności od stopnia chłonności podłoża wymagana jest 1 lub 2 warstwy w odstępie 1 – 2 godzin. Aplikację płynnej folii można rozpocząć po upływie godzin po aplikacji gruntu.

Świadomość nieuchronności zmian, jakim podlega otaczające nas środowisko naturalne, wydaje się coraz bardziej dominować w debacie publicznej. Segregacja odpadów, ograniczenie zużycia wody czy choćby używanie biodegradowalnych toreb zakupowych sporej części społeczeństwa weszło już w nawyk. Obowiązują nowe przepisy Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Do izolacji fundamentów możemy również zastosować różnego rodzaju folie polietylenowe lub z PVC. Obecnie w sklepach znaleźć można dużą ilość produktów i materiałów, dzięki którym można wykonać odpowiednią hydroizolację balkonu i tarasu. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu izolację mineralną, w której stosuje się zaprawy cementowe jedno- lub dwuskładnikowe wzbogacone polimerami – więcej na: https://www.emulbit.pl/hydroizolacje/

Najbardziej zawansowanymi produktami do hydroizolacji sąpreparaty wieloskładnikowe na bazie żywic reaktywnych. Mogą to być zarówno produkty na bazie żywic poliuretanowych, jak i epoksydowych. Obie grupy występują jako produkty wodorozcieńczalne jak i rozpuszczalnikowe. Charakteryzują się bardzo dobrym wnikaniem w podłoże, a przez to olbrzymią przyczepnością oraz bardzo szybkim efektem pełnej ochrony przed wodą.

Elegancko wygląda także mozaika szklana czy porcelanowa. Mozaika szklana klejona jest najczęściej na biały klej lub na klej epoksydowy. Wymagana przyczepność do podłoża to min. zero,5 MPa, i wymóg ten bez problemu może spełniać także klej klasy C1. Nie determinowałbym tutaj możliwości użycia kleju od jego klasyfikacji, wiążące powinno być zastosowanie przedstawione w karcie technicznej.

Firma dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Naszą domeną są powłoki przeciwwodne – zabezpieczenia hydroizolacyjne. Nasza specjalizacja to izolacje natryskowe dachów – uszczelnienie dachu, naprawa przeciekającego dachu z papy – a także hydroizolacje balkonu i tarasu. Jeżeli więc zastanawiasz się jak naprawić przeciekający dach, jak wygląda naprawa dachu z papy, orazizolacja tarasu i balkonu, czy jakie izolacje natryskowe są najlepsze to jesteś w idealnym miejscu.