Przejdź do treści

Hydroizolacje Dachów Płaskich

Jest to niezbędne, jeżeli długotrwale chcemy chronić ściany fundamentowe przed działaniem wilgoci. Jeżeli dom pozbawiony jest takiej warstwy izolacyjnej prędzej czy później samoistnie w budynku wytworzy się niekorzystny dla zdrowia mikroklimat. Może nagle się okazać, że w całym domu na ścianach pojawia się pleśń i grzyb. Pomijając jednak najważniejsze sprawy zdrowotne, to przedostająca się wilgoć do domu zacznie niszczyć materiały budowlane. Folie w płyniewraz z systemem połączeń pachwinowych, kątowych i uszczelniających otwory technologiczne stanowią kompletne systemy ochrony pomieszczeń mokrych przed okresowym działaniem wody. Nie nadają się jednak do izolacji zbiorników wodnych , gdyż pod wpływem długotrwałego działania wody może dojść do zmniejszenia ich izolacyjności.

Wydatki ponoszone na naprawy, trudności z wynajmem, obniżenie wartości budynków… koszty te można mnożyć, a próby oszczędzania za wszelką cenę i rozwiązywania problemu przecieków „na chwilę” jeszcze bardziej zwiększają wydatki. Skuteczna hydroizolacja budynków i izolacja instalacji Przy projektowaniu instalacji chłodniczej, klimatyzacji czy po prostu instalacji z ciepłą i zimną wodą, często… Zapisuję się na Newsletter, zawierający informacje handlowe i marketingowe Polska Press sp.

Gdy pod nią znajduje się płyta gipsowo-kartonowa, wilgoć ma bardzo silne i destrukcyjne działanie. Płyty napęczniałe od silnego zawilgocenia przyczyniają się do dalszych uszkodzeń, a nawet silnych pęknięć płytek ceramicznych. Hydroizolacja wykonywana jest z ciekłej masy na bazie dyspersji, która składa się z wypełniaczy oraz środków modyfikujących. Dzięki temu, że hydroizolację układa się w systemie bezspoinowym, nie ma obaw o nieszczelności.

Dobrze sprawdzą się zwłaszcza elastyczne materiały na bazie mineralnej. Świetnym wyborem są również materiały wzbogacone polimerami, które zapewniają szczelność i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Izolacja przeciwwodna fundamentów układana jest po zewnętrznej stronie ściany fundamentowej i piwnicznej. Impregnaty do betonu czyli m.in. folia ochronna w płynie. Nowoczesne fasady i okna to drogie elementy budynku, które wymagają ochrony do czasu zakończenia procesu budowlanego. Fugi odporne na wodę uzyskamy poprzez zastosowanie specjalnej zaprawy spoinującej.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeżeli jesteśmy na etapie projektowania własnego domu, to warto zastanowić się, czy nie zlecić wykonania zabezpieczeń przeciwwilgociowych i przeciwwodnych specjalistom. Pomoże to uniknąć wielu błędów, które po wybudowaniu domu okażą się na pewno bardzo trudne – o ile w ogóle możliwe – do usunięcia. Oszczędności w tej kwestii mogą okazać się zatem złudne. Zajęcie się świadczeniem usług hydroizolacyjnych jest dobrym pomysłem dla zastanawiających się, jak założyć firmę budowlaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *