Przejdź do treści

Transport turystyczny Łeba

Konsekwencją wycofania zgody na przetwarzanie danych, będzie brak możliwości przetwarzania danych. W najbliższych dniach wojewoda małopolski prawdopodobnie uchyli obowiązujące od początku 2016 r. Nowe zasady wjazdu tych pojazdów do centrum Krakowa zostały unieważnione przez wojewodę. W przyszłym tygodniu znane będą wyniki analizy bezpieczeństwa w centrum miasta, zleconej przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dzieci często podróżują bezpłatnie, dlatego przed wejściem „na pokład” warto zapytać o szczegółowe warunki. Warto być częścią eko-systemu nadmorskiego, skoro już przyjechaliście Państwo, wspierajcie nasz eko-system. Identyfikatory (w formie prostokątnej naklejki) są umieszczone w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu. Znajdują się na nich nazwa firmy i numer identyfikacyjny pojazdu oraz hologram zabezpieczający. „Radni w głosowaniu przyjęli takie rozwiązanie, nie znając podstaw prawnych” – mówił PAP Kompa.

Kierowcy melexy Łeba nie muszą posiadać, nie wymaga tego od nich prawo. Ustawa o transporcie drogowym nakłada obowiązek posiadania takich uprawnień na przedsiębiorców i kierowców, ale tylko pojazdów samochodowych. Meleksy, jak je popularnie nazywamy, są pojazdami wolnobieżnymi. Niektóre z pojazdów mają tabliczki znamionowe, na których wymieniona jest prędkość maksymalna 35 km/h, zatem te, o możliwości przewozu 9 osób, podpadały już pod przepisy dotyczące autobusów. Wymagane wtedy byłyby rzeczywiście uprawnienia do przewozu osób. Kierowcy musieliby przejść szkolenie wstępne, aktualizowane co 5 lat, zakładające poszerzenie wiedzy nie tylko z zakresu techniki jazdy, ale i praktycznej obsługi pasażera.

Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym, wynika z realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa. Ekolodzy oraz obrońcy zwierząt niejednokrotnie protestowali, ale ich sprzeciw jak dotąd na nic się nie zdał. Mało tego, próba totalnego zastąpienia koni elektrycznymi meleksami jak dotąd nie odniosła sukcesu. Nie zgodzili się na to ani górale, ani część turystów. Nastał impas, a konie nadal padają na trudnym, górskim szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *